- مهر 89 - » اینجـــــا زنجــان اســت...
سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

» اینجـــــا زنجــان اســت...

به حسینیه اعظم چون قدم بگذاری     دل قوی دار که اندر حرم دلداری

و اینجا منای عشق است و عرفات وجود

دسته هشتم محرم-حسینیه اعظم زنجان


بی تردید تا کنون به کوچه های محرم سری زده ای و پا به پای دسته ها راهی تکیه ها و خیمه ها شده ای و کم وبیش از حال و روزشان با خبری ولی آنچه را که در این گزیده می بینی حکایت دلبری حسینیه ایست همیشه بهار و پر ترنم از عطر یار واقع در شمالغربی این دیار با پیشینه ای کهن و قدیمی از روزگار سماورهای زغالی و دیگهای آتشی که به همت مردمانی آراسته به اخلاص و سادگی بر پا شده و حدیث یکرنگی اش چنان بر دلها نشسته و جانها را مجذوب خود کرده که در طول سالیان، بسیاری از اهالی این خاکدان را نه با پای دل که با پای سر به سوی خود کشانده و از برکت سفره اش جرعه هایی شفابخش و گوارا به ایشان چشانده است. فزونی نذورات نقدی، ذبح هزاران هزار قربانی و حضور بی نظیر مردمی در دسته با شکوه عزاداری خود گواه صادقی بر این مدعاست.
و خلاصه اینجا کرانه ای بی انتهاست. وعده گاه دلهای مست و سرخ ترین قربانگاه شیعی دنیا که همه ساله شامگاه تاسوعا خسته دلان از التیام زخمها را در آغوش می کشد و با دستهای پر سخاوت سقّا بر جراحت جانها مرحم می نهد.

اینجا حسینیه اعظم زنجان است...

دسته هشتم محرم-حسینیه اعظم زنجان

(ادامه تصاویر...

[ جمعه 89/7/30 ] [ 3:6 عصر ] [ مهــدی ]

ببین از کجا تا کجا اومدیم

نمیدونم از کجا شروع کنم این حرفا درد آوره واقعا وقتی بحث یه عده میشه چاره ای جز سر تکون دادن نداری تاسف برای اون عده ای که انسانیت سرش نمیشه وقتی یه پدر رو میبینم که برای تامین موادش بچه شو میفروشه یا کودک هفت ساله رو به کار کردن وادار میکنه.

همتون دیدین بچه هایی که سر چهار راه منتظر من و تو هستن تا یه شاخه گل بخریم از فکر آخر شب از ترس اینکه گلها فروخته نشه به منو تو التماس میکنه واقعا خودتون رو جای اونا بذارید اصلا دلتون میاد به بچه خودتون از گل نازک تر بگین؟ اون بچه گلهاشو نفروشه آخر شب خودش مثل گلهاش پژمرده میشه.

حرف خیلی زیاده ولی تا همین حد هم زجر آوره

آدمیتمون کجا رفته انسانیت تو این شهر گم شده میخوام فریاد بزنم میخوام داد بکشم بگم

آهای مردم چرا اینهمه بی غیرت شدین مگه شما از نسل کوروش نیستین

 

چی میتونم بگم غیر از اینکه

آدم مدارا کن هفتاد سال بیشتر نیست!!!

گلفروش

 


[ پنج شنبه 89/7/22 ] [ 11:12 صبح ] [ مهــدی ]

استان زنجان که آن را فلات زنجان نیز مینامند در ناحیه ی مرکزی شمال غربی ایران واقع شده است و مساحتی نزدیک به 369/39 کیلومتر مربع میباشد .این استان دارای 7 شهرستان، 16 بخش، 8 شهر، 44دهستان و 981 آبادی دارای سکنه است و یکی از مناطق تاریخی ایران به شمار می رود و تاریخ بنای آن را همزمان با سلطنت اردشیر بابکان دانسته اند و در آن زمان آن را(شهین) یعنی منسوب به شاه نایده اند. گفته میشود این نام طی قرون و اعصار بزنگان و سپس به زنجان تبدیل شده است. فتح زنجان به وسیله اعراب در زمان خلافت عثمان و توسط سردار عرب (براءبن عازب) صورت گرفت. در این دوره این شهر ،شهری آباد و پرنعمت بوده است.

گنبد سلطانیه-استان زنجان

در قرن های چهارم و پنجم هجری قمری زنجان به علت داشتن چراگاه های وسیع مورد توجه قبیله های ترک قرار گرفت و قبیله های گوناگون ترک در زنجان و نواحی مختلف آن به ویژه چمن سلطانیه مسکن گزیدند. در حمله ی مغول به این شهر آبادی های اطراف آسیب فراوانی دید. سپس ایلخانان مغول به این شهر توجه فراوان نشان دادند، مخصوصا سلطان محمد خدابنده از زمانی که مذهب تشییع را پذیرفت در توسعه این ناحیه کوشید و زمینه ی تبدیل آن به مرکز اسلامی و پایتخت ایران را فراهم آورد تا پس از آن اندک زمانی به یکی از مراکز مهم سیاست و تجارت تبدیل گردید.

رختشویخانه زنجانرختشویخانه زنجان

تاریخ زنجان در سده های بعدی نیز گزارشگر حوادث مختلف سیاسی است. این استان شاهد رویدادهای سیاسی، اجتماعی و مذهبی بسیاری بوده است هرچند برخی از این رویدادها ره آوردی جز ناملایمات فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی برای مردم این استان نداشته است؛ اما هرگز فرهنگ و مدنیت استعماری در این شهر نفوذ نکرده است و کاثریت قریب به اتفاق مردم، همچنان در حفظ شعائر مذهبی و سنتی خود پابرجا و استوار مانده است. این منطقه زادگاه بزرگانی چون شهاب الدین سهروردی وعلمای نامی دیگری بوده است که مایه فخر فرهنگ ایران زمین هستند.

مسجد جامع زنجان

این استان به تنهایی با 7 استان کشور همسایه است که از دو منطقه کوهستانی و جلگه ای تشکیل یافته است. مناطق کوهستانی این استان اغلب دارای قله مرتفعی هستند که دارای دو نوع آب و هوای کوهستانی و آب و هوای گرم و نیمه مرطوب می باشد. شرایط جغرافیایی مشتمل بر تنوع آب و هوایی با برخورداری از منابع آب و حاصلخیزی خاک این استان را به یک منطقه مناسب کشاورزی فراهم آورده است و در حال حاضر زنجان یکی از قطبهای کشاورزی و دامداری غرب کشور به حساب می آید. در بخش صنعت و معدن نیز استان زنجان موقعیت ممتازی دارد به ویژه آنکه به دلیل همجواری و نزدیکی به پایتخت و استانهای همجوار روز به روز با توسعه و گسترش واحدهای صنعتی مواجه میشود.

کتله خور زنجان

این استان با داشتن مردم متدین و عاشق اهل بیت(ع) این استان را به پایختت شور حسینی ایران مشهور ساخته است و سالیانه پذیرای خیل زیادی از مسافرین و گردشگران به این استان می‌باشد.که مهمترین مرکز عزاداری ها و اجتماعات مذهبی در حسینیه اعظم زنجان می باشد ودر سالهای قبل به عنوان دهمین میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

قلعه بهستان ماهنشان-زنجان

 

بازار زنجان


[ چهارشنبه 89/7/7 ] [ 10:18 عصر ] [ مهــدی ]

مهــدی
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز این وبلاگ در درجه اول برای شناساندن استان عزیزم زنجان درست شده و در درجه بعدی شناسایی و نقد برخی از حرکات مسئولین استان...
لیست یادداشت ها
دوستان اینجا زنجان است
آمار وبلاگ اینجا زنجان است
امکانات پارسی بلاگ
بازدید امروز: 37
بازدید دیروز: 57
کل بازدیدها: 263944

لیست موضوعات
 
زنجان ، نوحه ها ، زنجانیم ، اجتماعی ، استان زنجان در یک نگاه ، اینجا پایتخت شور و شعور حسینی است ، اینجا زنجان است ، اینجا زنجان است سالهای تباهی،روی نیمکت سیاهی ، اینجا زنجان است مسئولین زنجان کاری ، ببین از کجا تا کجا اومدیم ، حسین ، حسین منزوی ، خوش آمدید ، دانلود internet download manager جدید آخرین ورژن دانلود منیجر ، دانلود انیمیشن بره ناقلا ، اینجا زنجان است ، دانلود مداحی از حاج جواد رسولی ، دانلود مداحی حسینیه اعظم زنجان ، دانلود مراسم شب چهارم محرم حسینیه اعظم زنجان ، دانلود مراسم شب سوم محرم حسینیه اعظم زنجان ، دانلود مراسم شب های محرم حسینیه اعظم زنجان ، دانلود نرم افزار ویرایش ویدئو کُرل ویدئو استودیو 14-Corel VideoS ، دانلودمداحی حاج علیرضا بیگدلی ، سلام بر حسین سلام بر محرم ، سلطان ، شاعر ، عمومی ، غزل ، غزل سرا ، غزل فارسی ، قالب جدی دانلود علی نصیری ، مادر صبر کن آمدم... ، متفرقه، اجتماعی ، مذهبی ، مصاحبه با محمد رحیمی مدیر موفق تالار گفتگوی ایرانیان ، معاصر ، معرفی حسینیه اعظم زنجان(تاریخچه و...) ، معرفی زینبیه اعظم زنجان ، مناسبت ، مناسبت ها ، منزوی ، نرم افزار های کاربردی ، و اینجا منای عشق است و عرفات عروج ... ، یه روزی مرگ هم میرسه ... ، آخرین اخبار از حسینیه اعظم زنجان ،